Teise juuniorrühma välismaailmaga tutvumise tunni kokkuvõte. Teema „Lennuk. Tund "Ehitame ise lennuki, lendame üle metsade!" Lennuki õppetegevuse lastele kokkuvõte
Tunni kokkuvõte 1. klassi lastele “Lennuki tegemine”
Tunni saab läbi viia koolis, lisaõppeasutustes: klubides, sektsioonides, ühingutes 6-7-aastaste lastega.
Sihtmärk: arendada mustri järgi töötamise oskusi, arendada peenmotoorikat ja silma; tutvustada õhusõidukite tüüpe ja nende eesmärke; kasvatada vastutustunnet ja kollektivismi.
Tunni käik:
1.Tervitused. Aja organiseerimine.
Tere kutid.
Hõbedane selges taevas
Hämmastav lind.
Ma lendasin kaugetesse riikidesse,
See lind on valmistatud metallist.
Teeb lennu
Imelind….Lennuk
Täna teeme lennuki mudeli.
2. Vestlus lennukitest ja nende otstarbest.
Poisid, kas keegi teist on kunagi lennukiga lennanud?
- Mis te arvate, milleks lennukid on? (kauba ja inimeste transportimiseks)
- Kuidas lennuk välja näeb? (linnu kohta)
- Kuidas on linnud ja lennukid sarnased? (on tiivad, lenda)
Sõjaväe lennukid jagunevad
- Võitlejad
- Pommitajad
- Skaudid
- Kütusetankerid
Tsiviillennukid jagunevad:
- Reisija
- Transport
- Tuletõrjujad
- Sport
Origami kunsti juured on Vana-Hiinas, kust avastati paber.
3.Praktiline osa. Lennuki valmistamine.
Täna teeme lennuki, aga mitte tavalist. Kumba peaksite pärast mõistatuse lahendamist ütlema?
Peida end, kanad!
Selges taevas
Must vari
Ringlus...
Millise lennuki me teeme?
Kull
Nüüd, kuulates muinasjuttu, meisterdame teiega lennuki.
Maailmas elas leht ja see lebas jõude. Tal polnud midagi teha. Ta otsustas asja kallale asuda.
1) Võtke paberitükk ja asetage see enda ette.
Otsustasin lehe pooleks voltida.
2) Voldi paberileht pikuti pooleks, nii et lehe paremad nurgad puutuvad kokku vasakuga. Siluda voltimisjoont.
Mulle ei meeldinud, kui leht pooleks voltitud, nii et otsustasin naasta oma eelmisele kujule.
3) Voltige paberileht lahti.
Leht lebas seal mõnda aega ja kõveras oma nurgad üles.
4) Voldi 2 ülemist nurka voltimisjoone poole.
Leht on jälle väsinud. Paber lebas seal pikka aega või lühikest aega ja otsustas tööle naasta. Leht oli painutatud.
5) Painutage teravat otsa nii, et saaksite ristküliku.
Kuid seekord lehele ristküliku kuju ei meeldinud, nii et ta otsustas selle nurgad uuesti kokku voltida.
4) Voldi 2 ülemist nurka punase punkti poole.
Leht hakkas huvi tundma, mis temast edasi saab.
5) Painutage punase punkti all asuv väike nurk üles.
Lennuk muutus veelgi huvitavamaks. Ta otsustas oma äri jätkata.
6) Painutage töödeldav detail pooleks. Pöörake töödeldav detail ümber. Voldi kujund mööda voltimisjooni.
Vaatasin lehte ja mõistsin, et tema kutsumus oli olla lennuk.
või teine variant
Tõstke käsi need, kes suutsid teha kullilennuki.
Isetehtud mudel.
4. Kehalise kasvatuse minut
Panime kõik käed kokku:
Ilmus lennuk.
Tiiva edasi-tagasi lehvitamine,
Tehke "üks" ja tehke "kaks".
Üks ja kaks! Üks ja kaks!
Hoidke käed külgedel,
Vaadake üksteisele otsa
Üks ja kaks! Üks ja kaks!
Pange käed alla
Ja kõik istuge maha!
5. Mudeli testimine.
Nüüd tuleb kõigi lendurite jaoks väga oluline hetk – see on lennuki testimine. Enne lennuki testimise alustamist allkirjastage oma mudel, et mitte segadusse sattuda.
Niisiis, meie reisilennuk maandub. Palume laevapere liikmetel taastada kord töökohal. Maandusime turvaliselt.
6. Peegeldus
Mida sa klassis ehitasid?
Mis materjaliga sa töötasid?
Millist tehnoloogiat kasutasite tunnis?
Mis riigis see ilmus?
Mida sa tunnis õppisid?
Tuletame meelde, millistest osadest lennuk koosneb? (kere, uim, stabilisaator, tiivad, telik)
- Poisid, tund on läbi. Lennukeid saab kaasa võtta.
1. tund
Eesmärgid: teemakohaste nimisõnade aktiivse ja passiivse sõnavara laiendamine; harjutus objektide sobitamises suuruse järgi; antonüümide "kaugel - lähedal", "kõrge - madal" praktiline valdamine; visuaalse taju, peenmotoorika arendamine; kuulmis tähelepanu ja mälu arendamine, kõne koordineerimine liikumisega.
Varustus: mängulennuk reisijatega, mängulennukid ja erinevas suuruses kastid, loenduspulgad.
Tunni edenemine
1.Korralduslik moment
Kaetud kõnematerjali kordamine.
Logopeedi laual on auto (või auto pilt). Lapsed vastavad logopeedi küsimustele:
- Mida saab masin teha? (- Sõida, sumiseda, transportida inimesi, koormaid.)
- Milliseid autosid sa tead? (- veoauto, auto, buss.)
2.Sissejuhatus tunni teemasse
Logopeed näitab lastele mängulennukit reisijatega ja küsib:
-Mis see on? (- Lennuk).
Logopeed selgitab, et lennukiga saab vedada ka inimesi ja lasti.
3. Teemakohase sõnavara täpsustamine
Lapsed vaatavad mängulennukit, nimetavad selle osi: tiivad, saba, kokpit, rattad, rool. Laste aktiivsesse sõnaraamatusse tuuakse järgmised sõnad: piloot, piloot, passiivne - reisijad, angaar (lennuki maja).
4. „Lennuki” mudeli ehitamine
Lapsed panevad loenduspulkade abil paika mudellennuki, seejärel näitavad ja nimetavad (kas iseseisvalt või logopeedi järgi korrates) selle osi.
5. Didaktiline mäng “Iga lennuk läheb oma majja”
Logopeedi laual on erineva suurusega pappkarbid. Logopeed jagab lastele erinevas suuruses mängulennukeid. Lapsed tulevad logopeedi lauda ja valivad paigutatud kastide hulgast just nende lennukile sobiva.
6. Mäng liikumisega “Lennuk”
Logopeed loeb riimi, lapsed sooritavad liigutusi vastavalt sõnadele (logopeedile). Uuesti lugemisel tehke liigutusi ja hääldage sõnu:
Lennuk, lennuk. Nad sirutasid käed külgedele.
Siin ja seal on lennuk. Külgmised pöörded.
Lennuk on kaugel, käed ette sirutatud.
Lennuk on lähedal, käed on rinnale surutud.
Lennuk on kõrgel, käed üles tõstetud.
Lennuk on madal. Lapsed kükitavad.
7. Tunni kokkuvõte
2. õppetund
Ülesanded: teemakohase verbisõnastiku aktiveerimine (lendama, startima, maanduma, tõusma, langema, lendama minema, kohale jõudma); kõnekuulmise arendamine; üld- ja peenmotoorika, osavuse arendamine.
Varustus: pildid lennukist (tõusb õhku, lendab kõrgel taevas) - igale lapsele kaks, paberlennukid - vastavalt laste arvule; pulgad kinnitatud mängulennukitega, suured kuubikud.
Tunni edenemine
1. Organisatsioonimoment.
Mäng "Kelle lennuk saabub kiiremini?"
Lastel on käes paeltega pulgad, lintide otstesse seotakse lennukid. Logopeedi märguande peale hakkavad lapsed pulka keerutama, kerides selle ümber paela.
2. Didaktiline mäng “Arva ära, kas lennuk on lähedal või kaugel?”
Lastel on kaks lennukipildiga kaarti (tõuseb õhku, lendab kõrgel taevas). Logopeed selgitab, et kui lennuk õhku tõuseb, ümiseb väga kõvasti, kõrgel lennates on sumin vaiksem. Seejärel hääldab ta erineva hääletugevusega heli “u”, lapsed võtavad üles soovitud pildi. Järgmisena näitab logopeed ise ühte pilti ja lapsed tõmbavad vastavalt valjult või vaikselt välja heli “u”.
3. Didaktiline mäng “Kuulelikud lennukid”
Lastel on käes paberlennukid, logopeed annab ülesandeid (samal ajal toiminguid demonstreerides). Lapsed teevad lennukitega toiminguid: lennukid tõusevad õhku, lendavad, sumisevad, tõusevad kõrgele, laskuvad madalalt, maanduvad. Siis näitab logopeed ainult lennukiga toiminguid ja lapsed räägivad, mida lennuk teeb.
4. Õuemäng kõne saatel “Lennukid”
A. Barto luuletuse “Lennuk” ettekandmine tegevusi imiteerides:
Me ehitame lennuki ise -
Kihutame üle metsade, kihutame üle metsade,
Ja siis me läheme ema juurde!
“Lennuki” lapsed lendavad mööda kuubikutest ehitatud puudest, majadest ja väravatest, püüdes neid mitte ümber lükata.
5. Tunni kokkuvõte
3. ÕPPETUND
Ülesanded: teemakohase nimisõnastiku ja verbisõnastiku aktiveerimine; harjutus nimisõnade mitmuse moodustamisel; fraaskõne arendamine; eessõnade "sisse", "all", "sisse", "eest" praktiline valdamine; peen- ja üldmotoorika arendamine, kõne koordineerimine liikumisega.
Varustus: mängu- või paberlennukid vastavalt laste arvule, lennuki pilt, loenduspulgad, pall.
Tunni edenemine
1.Korralduslik moment
“Lennuki” mudeli ehitamine loenduspulkadest
2. Didaktiline pallimäng "Üks - mitu"
Logopeed, visates lapsele palli, nimetab nimisõna ainsuses. Palli tagastades hääldab laps selle sõna mitmuses: lennuk - lennukid, piloot - piloodid, kabiin - kajutid, saba - sabad, tiib - tiivad, ratas - rattad, aken - aknad.
3. Didaktiline mäng “Kus lennuk maandus?”
Logopeed teeb toiminguid mänguasja- või paberipiloodiga, hääldades need:
-Lennuk maandus (istus) lauale (toolile, laua alla, tooli taha, kasti). Lapsed kordavad tegevusi oma lennukitega. Seejärel teevad nad samu toiminguid
selgusele lootmata, võimalusel neid verbaliseerides.
4. Vestlus pildi järgi “Piloot lennukis”
Lapsed vaatavad pilti lennukist, mis lendab maa kohal. Piloot istub kontoris. Lapsed vastavad logopeedi küsimustele (võimalusel täislausetega):
-Mis see on?
- Kus on lennuki tiivad (saba, kokpit)
- Kes istub kokpitis?
- Kes lendab lennukit?
- Kuhu lennuk lendab?
5. Mäng liikumisega “Piloot”.
Logopeed loeb luuletust, lapsed teevad liigutusi vastavalt tekstile:
Siin lendab lennuk, käed külgedele.
Isa on seal piloot. Simuleerib rooli liikumist.
Lennuk kõrgel, käed püsti.
Isa on seal – kaugel. Teie käed ettepoole.
4. õppetund
Eesmärgid: fraaskõne arendamine; loogilise mõtlemise arendamine; pika ja sujuva suukaudse väljahingamise arendamine; visuaalse kuulmis tähelepanu arendamine; peenmotoorika arendamine.
Varustus: paberlennukid vastavalt laste arvule, ainepildid (lennuk, lind, liblikas, lehm, kass, laud), neljast osast lõigatud pildid, mis kujutavad lindu, lennukit.
Tunni edenemine
1. Organisatsioonimoment.
Laste laudadel on paberlennukid. Lapsed puhuvad neile peale (lennukid on laste suu kõrgusel). Eeltreening: hinga läbi nina, hinga sujuvalt välja suu kaudu.
2. Didaktiline mäng “Lendab – ei lenda”
Logopeed demonstreerib teemapilte (üks lapse kohta):
"lennuk", "lind", "liblikas", "lehm", "kass", "laud".
Logopeed näitab pilti ja küsib:
- Kes (mis) see on?
Seejärel teeb ta selgeks, kas see objekt lendab või mitte.
Järgmisena mängitakse ilma piltidele tuginemata. Lapsed seisavad ringis. Logopeed annab ülesande: kui nimetab objekti, mis lendab, tõstavad lapsed käed üles, kui objekt ei lenda, siis kükitavad.
3.Neljast osast kokkuvolditavad lõikepildid “Lind”, “Lennuk”.
4. Linnu ja lennuki võrdlus
Tahvlile kuvatakse pildid, mis kujutavad lindu ja lennukit, milles piloot istub. Lapsed võrdlevad lindu ja lennukit, vastates logopeedi küsimustele. Lõpus tehakse järeldus: lind on elus, lendab, lehvitab tiibu, nokib teri jne, lennuk pole elus, selle tegid inimesed, seda juhib piloot (piloot)
5. Mäng liikumisega “Piloot”.
Vallaeelarveline koolieelne õppeasutus
"Lasteaed "Rodnichok"
OOD kokkuvõte:
"Ehitame ise lennuki ja lendame üle metsa."
Tambov 2016
Annotatsioon.
Üheks huvitavaks hobiks võib pidada paberist modelleerimist. See tegevus on lastele väga kättesaadav. Teil on alati käepärast vajalikud tööriistad: käärid, pintsel, liim. Saate teha kõike, mida soovite: hooneid ja autosid, laevu ja lennukeid.Paberi modelleerimine aitab tugevdada: taju, tähelepanu, mälu, mõtlemist. Tegevus hõlmab paberi, tööriistade ja diagrammidega töötamise tehnikate valdamist. Areneb meeskonnatöö ja suhtlemisoskus, oskus kuulata ja kuulda, näha ja vaadelda ning täpselt järgida õpetaja juhiseid.Sihtmärk:
laste konstruktiivse ja eeskujuliku tegevuse arendamine.Ülesanded
.1. Tutvustada lastele esmast teavet lennunduse tekke ja arengu kohta; sisestage laste aktiivsesse sõnastikku järgmised sõnad: õhupall, lennuk, kere, kere, šassii, piloot,
kokpit , kütusepaagid , sõitjateruum, pagasiruumid, kaubaruumid; htugevdada võimalust paberist mudelit välja lõigata, osi ühendada, luua lennukit; harjutada disaini graafiliste mudelite abil; värskendada saadud info kasutamist mängutegevuses.2. Arenda visuaal-kujundlikku taju; parandada mälu, peenmotoorikat, mõtlemist, loovust.
3. Arendada oskust töötada meeskonnas, vastastikust abistamist;
visadus; töökoha toomise oskus hakkas lõpule jõudma.
Haridusvaldkondade integreerimine:
kognitiivne areng, kunstiline ja esteetiline areng, sotsiaalne ja kommunikatiivne areng, füüsiline areng, kõne areng, konstruktiivne mudel.Meetodid ja tehnikad:
Mõistatuse äraarvamine, üllatusmoment"
Võlukast", "Carlsoni saabumine",probleemne olukord"Miks näeb lennuk nii palju välja nagu lind?", ddünaamiline paus "Lennuk",välimäng "Lennukid".Demo materjal:
näidis, kuumaõhupalli kujutavad illustratsioonid, erinevad lennukid, disainerid-leiutajad, mängulennuk.Jaotusmaterjal:
mallid, käärid, pintsel, liim, pabersalvrätikud.Eeltöö:
Lugemine: Vene rahvajutt “Lendav laev”,Astrid Lindgren“Carloson, kes elab katusel”, N. Nosov “Dunno in a balloon”; S. Mihhalkov “Vagunist raketini”. Mõistatuste arvamine õhutranspordi kohta. Sõnamäng "Lendab – ei lenda." Lennuki kujundamine Legost. Rollimäng "Piloodid".
OOD edusammud:
Aja organiseerimine.
Lapsed istuvad vaibal.-
Poisid, mul on see võlukast ja et teada saada, mis selles on, proovige mõistatus ära arvata.Taevas lendab raudlind,
Jäljalt lahkumine, müra ja sumin -
See viib inimesed kaugetele maadele...
See ei ole tuvi ega varblane.
(Lennuk).
Millised mõistatuse sõnad aitasid teil seda lahendada?
Mis on lennuk? See on lennuk, mis on mõeldud erinevate lasti ja inimeste õhus liigutamiseks.
Täna õpime lennukite kohta palju uusi asju ja õpime isegi neid looma nagu tõelised lennukidisainerid. Aga kõigepealt kuulake
Vana-Kreeka legend Icaruse kohta: "Isa Daedalus ja poeg Icarus töötasid ühe kuninga heaks. Daedalus oli osav käsitööline. Daedalus otsustas kuninga eest põgeneda ja tegi selleks tiivad – kaks paari, endale ja pojale. Kätte on jõudnud aeg põgeneda, Daedalus ja Icarus panid tiivad ja lendasid. Enne lendu hoiatas Daedalus poega – ära tõuse kõrgele päikese poole, muidu sulavad tiivad (kuna need on vahast) ja sa kukud ja puruned. Samuti ärge laskuge madalalt mere äärde – vesi teeb teie tiivad märjaks ja muudab need raskeks. Nii nad lendasid. Ikaros unustas isa juhised ja tõusis kõrgele – päike sulatas vaha, tiivad murdusid, Ikarus kukkus merre ja murdus.See oli esimene inimlennu kogemus.
Aeg läks ja leiutati lennuk, mida juhtis piloot.
(Näita pilti).Kuulake lennuki mootorite suminat lennu ajal.
(helisalvestus)Carlson jookseb helisalvestist sisse:
Tere kutid! Ja ma oskan ka lennata.Niisiis, ma olen lendav masin. Ma ei vaja kütust, söön kukleid ja saan oma väikese mootori jaoks palju energiat. Ma lendan väga kiiresti ja seetõttu on mind raske tabada. Selle mootori tegi maailma parim leiutaja! (Osutab iseendale). Kuna ma teile külla tulin, siis nüüd peaksin ma ulakas olema. Testimisel on maailma parim lennuk ehk mina. Proovige mulle järele jõuda! (Mäng Carlsoniga)
Maandumine! (Lapsed istuvad matil).
Õpetaja palub vaadata pilte lennukist ja linnust.
(Näita pilti)lendab taevas. Lapsed leiavad sarnasusi lennuki ja linnu vahel: lennukil on kaks tiiba ja linnul kaks tiiba, lennukilkeha jaLennukil on saba ja linnul on saba, linnul on pea - lennukil on kokpit, linnul on nokk - lennukil on nina.
Probleemse olukorra tekitamine.
"Miks näeb lennuk nii palju välja nagu lind? (lind võib lennata ja lennuk lennata).
Maailma esimene lennuk loodi Venemaal.(Näita pilti).Maailma esimese lennuki ehitas ja katsetas Aleksander Fedorovitš Mozhaisky.(Näita pilti).Alles palju aastaid hiljem muutusid lennukid sellisteks.(Näita pilti).
Kaasaegsed lennukidisainerid tegid meie lennunduse arendamiseks kõvasti tööd.
Lennukikonstruktor Artjom Ivanovitš Mikojan ja tema lennukid.
(Näita pilti).
Andrei Nikolajevitš Tupolev.PTema juhtimisel loodi enam kui poolteistsada tüüpi lennukit.(Näita pilti).
Aleksander Sergejevitš Jakovlev.(Näita pilti).Ta lõi rohkem kui 200 tüüpi ilusaid ja usaldusväärseid õhusõidukeid.
Sergei Vladimirovitš Iljušini disainerlennuk kaubamärgiga "Il".
(Näita pilti).
Nende andekate inseneride töö lõi väga erinevaid lennukeid, mis tegi meie riigist suure lennujõu. Vene lennukid on laialt tuntud kogu maailmas.
Kujutage nüüd ette, et olete tulevased disainerid - leiutajad ja loote lennuki mudelit. Mis on modell? Mudel on objekti kujutis.
Inimene kasutab oma tegevuses väga sageli modelle, s.t. loob objektist pildi. Kas see lennukimänguasi meie kastist võiks olla modell? Jah. Too näiteid. (Nukk, maakera, auto jne)
Vaatame lennukimudelit.
Kere on lennuki "kere". See sisaldab kokpit , kütusepaagid , sõitjate- ja pagasiruumid või kaubaruumid.
Lennukil on kaks tiiba. Need on kinnitatud kere keskosa külge.
Sabaüksus asub vertikaalselt kiil .
Kasutades šassii lennuk teostab õhkutõus Ja maandumine , ruleerimine .
Õpetaja kutsub lapsi oma tööd tegema.
Töö lõpetamine.
Mida me teiega koos kujundame?(Lennuk)
Mis on teie ees(paber)
Mida sellel näidatakse?(Lennuki mall)
Kust me alustame?(Tööplaan on koostamisel)
1. Lõika mall piki kontuuri välja.
2. Painutage osa piki iga voltimisjoont. Murdejoone triikimine.
3. Liimige osad liimi abil kokku.
Dünaamiline paus "Lennuk"
Lendame, lendame,Jalad lahku.
Nad keerutasid käed ette.Pöörake käed rinna ees.
Käed külgedele – lennata
Saadame lennukiSirutage käed horisontaalselt külgedele.
Parem tiib ettePöörake torso paremale, liigutades samal ajal paremat kätt ette.
Vasak tiib ette.Pöörake torso vasakule nii, et vasak käsi liigub edasi.
Üks kaks kolm neli -
Meie lennuk tõusis õhku.
Imeline piloot
Lennuk saadeti teele.Vaba jooksmine, käed külgedele.
Tulemuslikkuse hindamine.
Lapsed vaatavad laual valmis lennukeid.Õpetaja pöörab tähelepanu liimimise täpsusele ja voltimisjoone selgusele.
Näitlemine.
Carlson: " Poisid, mängime ja testime oma lennukeid.(Helisalvestus).
Õuemäng "Lennukid".
Lapsed jooksevad suvaliselt ringi, lennukid käes. Õpetaja annab käsklused: "Lennukid, maanduge", "Lennukid, tõuske õhku", "Lennukid, suurendage kõrgust", "Lennukite, laskuge".
Peegeldus.
Poisid, mida uut te täna õppisite?
Mida sa õppisid?
Mis sulle kõige rohkem meeldis?
Mis oli sinu jaoks kõige huvitavam? Mis on raske?
Järeldus. Tunni käigus said lapsed teadmisi ja oskusi lennukimudelismi alal. Tegevus õpetab lapsi oma tööd juhtima, tegema lihtsat maketti ja kasutama lihtsaid tööriistu. Modelleerimisprotsess on lastele kättesaadav ja arendab nende vaimseid võimeid, rikastab nende sõnavara, arendab mälu, aktiivsust ja iseseisvust uue teabe omastamisel.
Seda tüüpi tegevustega tegeledes tunnevad lapsed end vabamalt, vabanenuna ning omandavad oskuse vaadata ja jälgida, näha tegevuse uudsust.Tänu modelleerimisele arendavad lapsed tugevaid omadusi:
Viige alustatud töö lõpuni;
Oskus raskustest üle saada;
Hinda ja austa enda ja teiste tööd.
Kirjandus:
A. P. Žuravleva, L. A. Bolotina. "Esialgne tehniline modelleerimine". Moskva "Valgustus", 1982.
Laste tehnikaajakirjad: “Modelidisainer”, “Noor tehnik”.
3avorotov V.A. "Ideest mudelini." - M.: "Valgustus", 1988.
Timofejeva M.S. "Loo, leiutage, proovige." - M.: "Valgustus", 1981.
Programmi sisu:õppida joonistama mitmest osast koosnevaid objekte. Tugevdada eri suundades sirgjoonte tõmbamise oskust. Õppige edasi andma objekti kujutist. Arendada esteetilist taju.
Materjalid ja varustus: helesinise paberileht, hallid guaššvärvid, pintslid, purgid veega, pabersalvrätikud, molbert, mängulennuk, lennukipildid.
Eeltöö: lennuki piltide uurimine, ideede selgitamine lennuki välimuse tunnuste kohta (lendamine taevas, õhus).
Laste organiseerimine: eesotsas seisavad lapsed õpetaja kõrval.
GCD liikumine:
Poisid, täna läheme reisile. Kus ja mille peal? See on minu saladus. Kuulake mõistatust ja saate kohe kõik teada:
Mitte mesilane, vaid sumiseb,
Mitte lind, vaid lendab
Ei ehita pesa
See veab inimesi ja lasti.
(Lennuk)
Kui kiiresti sa ära arvasid (näidake mänguasja, sooritage sellega "lend"). Milline imeline lind! Vaadake lennukit, pöörake tähelepanu selle osadele ja tiibade suunale. Mis lennukil on?
Pikk kere ja kaks suurt tiiba.
Kehalise kasvatuse minut:
Lendame, lendame,
(Seisa jalad laiali)
Nad keerutasid käed ette.
(Pöörake käsi rinna ees)
Käed külgedele – lennata
Saadame lennuki
(Laiutage käed horisontaalselt külgedele)
Parem tiib ette
(Pöörake torso paremale nii, et parem käsi liigub edasi)
Vasak tiib ette.
(Pöörake torso vasakule nii, et vasak käsi liigub edasi)
Üks kaks kolm neli -
Meie lennuk tõusis õhku.
Imeline piloot.
Lennuk saadeti teele.
(Juhuslik jooksmine, käed külgedele sirutatud)
Kui paljud teist on lennukiga lennanud? (laste vastused).
Täna saavad meist kõik piloodid ja läheme lennukiga “reisile”.
Ja nüüd näitan teile, kuidas lennukit joonistada (joonistamise demonstratsioon). Joonistame sabaga lennukikere.
Joonistage keha ja saba.
Ja nüüd tiivad. Ärge unustage joonistada illuminaatoreid – need on lennuki aknad, mille kaudu saate vaadata.
Vaata, kuidas me joonistame. Peate võtma pintsli, kastma selle värvi sisse ja kandma uuesti paberilehele - need on laigud.
- Lapsed, võtke pintsel, joonistame õhku lennuki.
Lapsed, vaadake, mis teie laual on (juhtige laste tähelepanu paberitükile), kujutage ette, et see on taevas, mida mööda teie joonistatav lennuk hakkab lendama.
Lapsed saavad joonistada mitu lennukit.
Soovitan pilti lehel korrata.
GCD tulemus.
Lõpus asetage kõik joonised lauale. Juhin laste tähelepanu sellele, kui palju erinevaid lennukeid nad joonistasid, kui kaunilt lendavad taevas.
- Lapsed, mida te joonistasite? Kuidas te lennukeid joonistasite? Mulle väga meeldisid su joonistused. Kas teile meeldis lennukit joonistada? Sina ja mina teame luuletust lennukist. (A. Barto “Lennuk”).
Lennuki ehitame ise.
Lendame üle metsade,
Lendame üle metsade.
Ja siis läheme tagasi ema juurde.
Lae alla:
Eelvaade:
Teema: "Lennukid lendavad"
Programmi sisu:õppida joonistama mitmest osast koosnevaid objekte. Tugevdada eri suundades sirgjoonte tõmbamise oskust. Õppige edasi andma objekti kujutist. Arendada esteetilist taju.
Materjalid ja varustus:helesinise paberileht, hallid guaššvärvid, pintslid, purgid veega, pabersalvrätikud, molbert, mängulennuk, lennukipildid.
Eeltöö:lennuki piltide uurimine, ideede selgitamine lennuki välimuse tunnuste kohta (lendamine taevas, õhus).
Laste organiseerimine:eesotsas seisavad lapsed õpetaja kõrval.
GCD liikumine:
Poisid, täna läheme reisile. Kus ja mille peal? See on minu saladus. Kuulake mõistatust ja saate kohe kõik teada:
Mitte mesilane, vaid sumiseb,
Mitte lind, vaid lendab
Ei ehita pesa
See veab inimesi ja lasti.
(Lennuk)
Kui kiiresti sa ära arvasid (näidake mänguasja, sooritage sellega "lend"). Milline imeline lind! Vaadake lennukit, pöörake tähelepanu selle osadele ja tiibade suunale. Mis lennukil on?
Pikk kere ja kaks suurt tiiba.
Kehalise kasvatuse minut:
Lendame, lendame,
(Seisa jalad lahku)
Nad keerutasid käed ette.
(Pöörake käsi rinna ees)
Käed külgedele – lennata
Saadame lennuki
(Laiutage käed horisontaalselt külgedele)
Parem tiib ette
(Pöörake torso paremale nii, et parem käsi liigub edasi)
Vasak tiib ette.
(Pöörake torso vasakule nii, et vasak käsi liigub edasi)
Üks kaks kolm neli -
Meie lennuk tõusis õhku.
Imeline piloot.
Lennuk saadeti teele.
(Juhuslik jooksmine, käed külgedele sirutatud)
Kui paljud teist on lennukiga lennanud? (laste vastused).
Täna saavad meist kõik piloodid ja läheme lennukiga “reisile”.
Ja nüüd näitan teile, kuidas lennukit joonistada (joonistamise demonstratsioon).Joonistame sabaga lennukikere.
Joonistage keha ja saba.
Ja nüüd tiivad. Ärge unustage joonistada illuminaatoreid – need on lennuki aknad, mille kaudu saate vaadata.
Vaata, kuidas me joonistame. Peate võtma pintsli, kastma selle värvi sisse ja kandma uuesti paberilehele - need on laigud.
- Lapsed, võtke pintsel, joonistame õhku lennuki.
Lapsed, vaadake, mis teie laual on (juhtige laste tähelepanu paberitükile), kujutage ette, et see on taevas, mida mööda teie joonistatav lennuk hakkab lendama.
Lapsed saavad joonistada mitu lennukit.
Soovitan pilti lehel korrata.
GCD tulemus.
Lõpus asetage kõik joonised lauale. Juhin laste tähelepanu sellele, kui palju erinevaid lennukeid nad joonistasid, kui kaunilt lendavad taevas.
- Lapsed, mida te joonistasite? Kuidas te lennukeid joonistasite? Mulle väga meeldisid su joonistused. Kas teile meeldis lennukit joonistada? Sina ja mina teame luuletust lennukist. (A. Barto “Lennuk”).
Lennuki ehitame ise.
Lendame üle metsade,
Lendame üle metsade.
Ja siis läheme tagasi ema juurde.
Tunni kokkuvõte "Origami lennuki valmistamine"
Tunni saab läbi viia koolis, lisaõppeasutustes: klubides, sektsioonides, ühingutes 6-7-aastaste lastega.
Eesmärk: arendada skeemi järgi töötamise oskusi, arendada peenmotoorikat ja silma; tutvustada õhusõidukite tüüpe ja nende eesmärke; kasvatada vastutustunnet ja kollektivismi.
Tunni käik:
1. Tervitus. Aja organiseerimine.
Tere kutid. Jätkame disainimist origami tehnikas ja täna valmistame lennukit.
2. Vestlus lennukitest ja nende otstarbest.
Ütle mulle, poisid, milleks lennukid on?
Jah, lennuk on kiireim transpordivahend. Vaadake, kuidas kaunid kaasaegsed lennukid reisijaid pikki vahemaid veavad. Neid nimetatakse reisilennukiteks.
Lennukid veavad erinevat tüüpi lasti.
On päästelennukid, mis tulevad inimesele appi. (Eriolukordade ministeerium)
Spordilennukid treenivad langevarjuhüppeid.
Lugu põuast põldudel: põllumajanduslennuk – vesilennuk. Sõjaväe lennukid: pommitajad, luurelennukid, hävitajad. Varem olid lennukid puidust (näidis näidatud) ja neid kutsuti lennukiteks. Lennuk on kõige kaasaegsem, vajalikum ja kiireim transpordivahend.
3. Fizminutka
Läheme lennukile. (Kükitame).
Tõuseme õhku. (Nad panevad selle käima, tõusevad üles, vau.)
Lendame pilvede kohal. (Käed küljele).
Lehvitame isale, lehvitame emale. (Vasaku käega lehvitame, parema käega lehvitame).
Näeme, kuidas jõgi voolab. (Näita laineid käega).
Näeme paadis kalameest. (Näitavad, kuidas kalamees õngeritva heidab).
Ettevaatust, mägi! (Kallutage ühele küljele, siis teisele).
Meil on aeg maanduda! (Istuge nende kohtadele).
4. Praktiline osa. Lennuki valmistamine.
Tööd tehakse koos juhendajaga.
5. Dünaamiline paus "Lennuki testimine".
Testimiseks jagatakse lapsed rühmadesse õpetaja äranägemisel.
6. Peegeldus.
Täna veendusin, et olete tõelised modelleerijad ja disainerid.
Mis oli sinu jaoks kõige raskem?
Kas saaksite lennuki ise skeemi järgi kokku voltida?
Kelle lennuk teile kõige rohkem meeldis?